blog-kivilcim-mer

HAYAT FISILDIYOR- DENGE

Ne zaman dünyaya, evrene, yaşama bütün olduğumuz algısı ile bakmayı öğrenirsek, aldığımız nefes o zaman anlamlı hale gelecek. Ben olmak bilincinin önemini anlayıp, hazmedip ben olmanın aslında bütün ve biz olmaktan geçtiğini algılamaktır insanı anlamlı kılan. Bütün olmak dengede olmaktır.

Hayatın bütünselliğini kabul ettiğinizde onun muhteşem akışının bize öğrettiğini ve fark yaratmak yeteneklerimizi, yenilenmek, dönüşmek yeteneklerimizi keşfetmemiz için fısıldadığını göreceğiz. Hayat her an anlatıyor. Hayat zihnimize ve yüreğimize fısıldıyor. Duymak isteyenin duyacağı şekilde fısıldıyor.

Bunu öğrenmek için zihnimizde ve yüreğimizde bizim oluşturduğumuz bariyerleri aşmak gerek. Kolay olmayan bir süreç bu, kendini bütüne adamak algısına gelmek için kabule geçmek önemli olan. Mücadele ve savaşa çevirmeden, barışık bir algı ile akışa dâhil olarak bütünsellersek kendimizi dengeye doğru yol almaya başlarız.  Anlam arayışının savaşından çıkıp, doğru verdiğimiz her şeyin bize doğru döndüğünü kabule geçme zamanıdır şimdi. İçinde olduğumuz bütüne hizmet ederek ben olmanın ve dengenin gücüne ulaşma zamanı.

Öğrendiğimiz ve bize öğretilen tüm çaresizlikleri üzerimizden çıkarma zamanı. Herkesten ve evrendeki her varlıktan öğrenmeye ve bütün olmaya hazır olmak için açmalıyız kendimizi. Bunun için bağlarımızı güzel kurmalıyız evrenle ve kendi içimizdeki bizle.

Doğanın kendini yenileme gücünün yüceliği bize önemli bir öğreti. Bir olmadığımız dünyanın bize isyanını ve ne anlatmaya çalıştığını görebilsek. İstifçi ruhumuzla komik çabaların içinde dönüp durmaktan vazgeçme zamanı dediğini duyabilsek dünyanın.

Bu yüzleşmeyi gerçekleştirerek özümüzde var olanlara ulaşmak zamanıdır şimdi. Enerjimizi kaptırdığımız tüm tuzaklardan kurtulmak ve kendimizi keşfetmektir bütüne faydalı olan denge.

Tags: No tags

Comments are closed.