20200706_084239

Büyücü

Küçükken en çok sevdiğim masallar içinde büyücülerin olduğu masallardı. Büyüdüğüm zaman büyücü olacağıma inanıyordum. Özellikle bir masaldan hatırladığım bölüm

Büyücü çocuğa;

“ ne istersen o olur, aklından geçir, odaklan ve bütün gücünle iste” demiş.

Sonra daha çocukken bir büyücü olduğumu düşünmeye başladım. Neden mi? 

Düşündüğüm her şeyin gerçek olduğunu keşfetmeye başladığımda inandım büyücü olduğuma.

Pembe kalemlik hikayesi ile başladı yıllarca sürecek olan ve beni çok keyiflendiren bu serüven. Çok istediğim pembe kalemlik. Belki bir çok insan için sadece bir kalemlikti. Benim için hayatımda devrim yaratacak bir kalemlik. Kalemliği açıp yıllarca dileklerimi ona fısıldadım ve beraber aldık hayattan istediklerimizi. Pembe kalemlik ile başlayan sonrada kendime söylemeye başladığım her şey tek tek gerçek oldu.

İlk ölüm acısında vazgeçtim büyücülük serüveninden. Çok kızmıştım hayata neden ben ailemi hep yanımda istediğim halde bu oldu diye. Sonra fark ettim ki büyücü olmanın şimdi zamanıydı. Acını sevebilmek ve onunla barışmak kabullenmek için harekete geçti güçler.

Bu dönem o çocuk büyücü ruhuma kavuştuğumdandır benden ötemle buluşma isteğim.

Halen istediklerimi elde etmek konusunda gücüm var. Üstelik daha deneyimliyim. Bir şeyi daha net biliyorum. Sadece aklından geçir, dile ile olmuyor. Kabul et ve o yolda hareket et. Adımlarını kendi özüne doğru at.

Tags: No tags

Comments are closed.